Природна радіація

Радіація, здається, сьогодні скрізь - у цеглі, повітрі, продуктах і навіть на книжкових шафах. Як з нею правильно будувати свої взаємини?
Треба знати, що відсутність радіації також погано позначається на нашому здоров'ї, як і її надлишок. Без природного радіаційного фону людина не змогла б жити також, як без земного тяжіння. У малих дозах радіація лікувальна - багато широко відомих курортів виникли навколо природних радіоактивних джерел. Небезпеку ж представляють тільки великі дози радіації. Природний радіаційний фон може змінюватися по причинам, зовсім не пов'язаними з використанням атомної енергії: вплив природних радіонуклідів на сучасну людину майже в 100 разів перевищує вплив атомної енергетики та наслідків ядерних випробувань.
Існує космічна радіація, яка постійно опромінюється на Землю. В основному вона поглинається атмосферою, і до земної поверхні доходить лише мала її частина. Тому на рівні моря вплив космогенних радіонуклідів мінімальний. Але чим вище географічна точка, тим сильніший там радіаційний фон.
Головне ж джерело нашого опромінення - грунт. У ньому міститься природний уран і інші радіонукліди. Гамма-випромінювання, що випускається ними, рівномірно опромінює все тіло людини. Так як сировину для будматеріалів видобувається з землі, наші будинки теж радіоактивні. Фон в приміщенні завжди вище, ніж на вулиці, особливо якщо при будівництві використані граніт або легкий бетон на основі глинистих сланців.
Крім того, із земної кори і будматеріалів постійно виділяється радіоактивний газ радон. Він надходить всередину приміщення з висхідним потоком повітря, якщо будинок знаходиться в прямому контакті з грунтом. Найбільша концентрація радону - в підвалах і на перших поверхах житлових будинків.

Особливо небезпечний радон для дітей: у 3 - 4 рази більше, ніж для дорослих.

Радіація - штука підступна. Справа в тому, що дози, отримані людиною протягом життя підсумовуються, і радіація накопичується в нашому організмі. Великі дози радіації, в кінцевому підсумку, можуть призвести до виникнення онкологічних захворювань печінки, щитовидної залози, нирок, червоного кісткового мозку і хронічного перебігу інших хвороб. Продукти розпаду радону надходять в організм людини головним чином через повітря, воду і їжу.

РАДОН

За наявними даними, Радон отруєння викликає більше число смертей в США, ніж токсичні домашніх прибиральників і свинцю у фарбах. Радон отруєння є причиною приблизно 20 000 смертей у США щорічно, і в даний час стає серйозною проблемою для кожного будинку власника. Радон отруєння в результаті радіоактивності хімічних урану, який можна знайти в різних джерелах, таких як грунту, підземних землі та каміння.

Що таке Радонове отруєння?

Перш ніж ми поговоримо про радону отруєння у дітей, давайте поговоримо про газ радон, який відповідає за радону отруєння. Радон в основному радіоактивний газ, яка в основному надходить з грунту (особливо граніт) і виробляється розпаду урану, який існує в землю під нами. Радон проникає в наші будинки через тріщини у фундаменті і пійманим у пастці всередині, якщо система вентиляції в наших будинках є неправомірним. Підвалі будинку і підземні труби вода також може бути джерелом радону отруєнь в будинках. Радон є основним фактором іонізуючого джерела випромінювання, яке зачіпає широкі верстви населення. Радон отруєння умова, яку зачіпає окремі, коли газ радон вдихається. Радон при вдиханні, призводить до розпаду двох украй недовго продуктів радону, називається полоній - 218 (218Po) і полоній - 214 (214Ро). Ці два продукти розпаду в поєднанні з біологічної системи нашого організму і може виявитися фатальним. Дізнайся більше на газ радон.

Властивості газу радону

Властивостях газу радону є наступні Радон інертного газу з «Кп» символ хімічної речовини та її атомна одиниця маси 222 і атомним номером 86. Радон є безбарвною, без смаку і запаху газ, що робить його дуже важко виявити. Радон є частиною ланцюга розпаду урану, в яких результати розпаду урану у формуванні радію, радону попередника. Період напіврозпаду радону складає 3,8 діб. Період напіввиведення є час, необхідний для радіоактивних речовин знизиться на половину своєї початкової суми.

Ознаки

Радон є безбарвною, без смаку і запаху газ вкрай важко виявити ознаки Радон отруєння. Так само, як симптоми радіаційного отруєння, ознаки отруєння радоном також токсичні для людини. Широкі дослідження, проведені фахівцями в галузі медицини та доповідей ВООЗ показують, що концентрації радону в будинках збільшує шанси захворювання на рак легенів. Приблизно 4% до 15% випадків раку легень були прямо чи опосередковано пов'язані з Радон отруєння. Радон отруєння у дітей досить обмежена, проте, негативний вплив радону отруєння у дітей не може бути повністю заборонений. Дослідження показали, що діти більш сприйнятливі до радону отруєння через менш розвиненою імунної системи і відмінності в диханні моделей, ніж дорослі. Критий отруєння у дітей Радон становить найбільшу загрозу для дітей, скільки вони витрачають майже 70% свого часу вдома. Радон отруєнь у дітей і літніх людей, порушує функціонування ДНК і викликає рак легенів на пізніх стадіях життя. Таким чином, навіть малі концентрації радону протягом тривалого періоду може збільшити ризик раку легенів. Детальніше про симптоми отруєння газом радоном.

Вплив радону

Катастрофічні наслідки Радону отруєнь в США є те, що основною причиною раку легенів у некурящих населення. Хоча на ранніх стадіях зараження, Радон не показує ніяких ознак роздратування шкіри або будь-яка нормальна ознаки отруєння, довгі витримки терміна приводить до деякого дихальних проблем, таких як емфізема і легеневий фіброз. Деякі ефекти, такі як втручання в ДНК тіла та хромосомні аберації були знайдені в гострих випадках отруєння радону.

Попередження

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прийняла ряд законів, для будівельників та власників будинків, так що ризик впливу радону знижується до мінімально можливого рівня. Радон стійкі методи зайнятих у будівництві будинків і вдосконалення систем вентиляції, є обов'язковими в кожному будинку. Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) і ВООЗ пропонують радону тестування методів Радон отруєння, аж до третього поверху всіх будинків. Громадяни по всій території США рекомендується вживати заходів обережності при будівництві своїх будинків, щоб уникнути загрози Радон отруєння.
Радон отруєння у дітей становить загрозу хронічних захворювань легенів. Просто тому, що не вистачає медичних свідчень того, випадки Радон отруєння у дітей, це не означає, що ми не вживати заходів обережності. Тест на наявність радону в будинках є недорогим і кожен власник будинку повинен безумовно, зробити це з боку експертів. Рівень концентрації радону більше 4PC / л (пікокюрі на літр), вважаються небезпечними, так що тестування має важливе значення. Радон профілактика простіше, якщо запобіжні заходи будуть прийняті правильно.
Кiлькiсть переглядiв: 2674

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.