Етапи розвитку комунального закладу "Ліцей нових технологій навчання" Кропивницької міської ради"

1 вересня 1992 року в новостворену структуру - вступили 30 учнів 6 класу та 60 учнів п'ятого класу. 17 листопада 1992 року при кібернетико-технічному коледжі офіційно оформлено створення науково-дослідної лабораторії нових змістів і підходів до навчання (НДЛ).

У 1993 році НДЛ перейменовано у відділення нових технологій навчання (ВНТН) при експериментальному навчально-науковому педагогічному комплексі на основі наказу МО від 21.12.1993 року №456. Діє відділення нових технологій навчання на підставі Положення, відповідно до Статуту ННПК.

Як заклад нового типу контроль за діяльністю ННПК покладено на начальника відділу нових типів навчальних закладів управління шкіл Науменка Г.Г. (наказ від 21.12.1993 р. №456) та заступника голови міськвиконкому Чигріна М.С. (наказ від 13.05.1994 р. №349).

Навчальні робочі плани затверджувались в обласному управлінні освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, погоджувались в обласному інституті післядипломної освіти, управлінні освіти Кіровоградської міської ради.

Перші кроки існування ВНТН були періодом становлення, часом випробувань та досягнень.

З першого року існування у нашому закладі створено телерадіоцентр. Уся територія відеофікована. Станом на 2016 рік у медіатеці ГНТН зберігається та використовується під час навчально-виховнго процесу близько 10000 записів (авторських відеофільмів, навчальних програм для дистанційного навчання, науково-популярних, хронікальних та художніх фільмів, записів виховних заходів). Будь-яка тема, наприклад з історії, має відеосупровід, оскільки відеозаписів з цього предмету – близько 1000 одиниць.

Також з 1992 року функціонує музей історії культури та освіти Кіровоградської області. Через рік на території закладу розгорнута галерея картин народного митця Федора Шабали (близько 500 полотен), яку він подарував нашій школі.

У закладі з 1992 року введена (першими в Україні) система тестового опитування. Тести авторські, створювалися педагогами школи у програмі-оболонці, розробленій спеціально для нас.

За роки існування ВНТН на його базі було проведено понад 150 міських, обласних, республіканських та міжнародних семінарів, науково-практичних конференцій, круглих столів, майстер-класів для молодих спеціалістів, студентів Кіровоградського педагогічного університету ім. В.Винниченка, обмін досвідом з вчителями міста, області та республіки (Одеса, Херсон, Харків, Київ, Львів, Ялта).

Відбулося багато зустрічей з педагогічними делегаціями із зарубіжних країн (Великобританія, Німеччина, США, Канада, Китай).

Прикладом для педагогів є його завідуюча Краснова Л.С., яка в 1997 році отримала перемогу у Міжнародному дитячому центрі "Артек" під егідою Міжнародної асоціації педагогів світу "Освіта без кордонів".

Завдяки використанню варіативної складової навчального плану та з метою профорієнтаційної підготовки учнів, вибору професії в 1997 році адміністрацією ВНТН було відкрито профільний правовий клас, який допоміг учням на третій ступені навчання (10-11 класів) професійно визначитись і по закінченню школи отримати спеціальність "помічник керівника-референт".

Така система організації навчально-виховного процесу надала можливості всім випускникам ВНТН вступати до вищих навчальних закладів правового профілю.

Творчі напрацювання педагогів ВНТН отримали визнання керівників владних структур різних рівнів, і в 1999 році саме працівникам ВНТН було доручено представляти систему роботи шкіл Кіровоградської області на виставці "Україна - крок у нове тисячоліття", що проходила на виставці досягнень народного господарства у Києві.

З 1999 по 2003 роки педагоги ВНТН брали участь у виставках інноваційних педагогічних технологій у Міжнародному дитячому центрів "Артек" в рамках проекту щорічного Міжнародного конкурсу вчителів.

2004 рік — на базі ВНТН засновано гімназію нових технологій навчання (ГНТН).

Гімназія НТН працює над проблемою: «Впровадження відкритої соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього», оскільки у 2007-2012 роках працювала в рамках Національного проекту «Школа майбутнього».

У навчальному закладі станом на 01.05.2016 року навчається 234 дитини, 8 класів, працює 25 педагогів, із них 9 мають вищу категорію, 3 – І категорію, 8 – ІІ категорію, 5 – спеціалістів. З них: 6 – вчителів-методистів, 3 – старших учителя. Директор закладу Краснова Л.С. – Заслужений вчитель України.

Протягом 2015/2016 навчального року 31 учень навчального закладу здобув перемогу на II етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін: української мови та літератури, польської мови, російської мови, англійської мови, математика, інформатики, історії, біології, хімії, інформаційних технологій, географії, фізики, правознавства та 12 учнів стали призерами III (обласного) етапу з таких предметів: української мови та літератури, російської мови, англійської мови, математики, історії, біології, хімії, інформаційних технологій. Учениця 11 класу Нічишина Наталя виборола право стати учасником IV (Всеукраїнського) етапу олімпіад з української та російської мови та отримала стипендію Кабінету Міністрів України. Учениця 8-2 класу Оглоб’як Анна посіла ІІІ місце на IV (Всеукраїнському) етапі олімпіади з біології.

У 2015 році учень 11-го класу Василенко Артем, склавши ЗНО-2015 з математики (базовий рівень), набрав 200 балів, а у 2016 році учениця 11 класу Тертична Анастасія з української мови набрала 199 балів.

За рейтинговими оцінками сайту EDUMETR серед 7800 шкіл України, що складали ЗНО, за 2010-2014 роки гімназія посідає 1-е місце у місті, 1-е в області і 208-е в Україні.

За офіційними даними Українського центру оцінювання якості освіти у 2016 році ГНТН посіла 1 місце серед шкіл Кіровограда по ЗНО з української мови, історії та математики та має середній бал ЗНО з трьох предметів – 9.3.

Команди учнів та педагогів щороку беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах та фестивалях:

· Міжнародному фестивалі дитячої демократії, телебачення, преси та творчості «Золота осінь Славутича» м. Славутич, Київська область;

· Міжнародному фестивалі творчості молоді «Фолькові інспірації», м. Лодзь, Польща;

· Міжнародному конкурсі дитячої фотографії «Мой любимый город. Как я его вижу», м. Мінськ, Республіка Білорусь;

· Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!», МДЦ «АРТЕК», АРК Крим, МДЦ «АРТЕК.UA», смт Пуща-Озерна, Київська область;

· Міжнародному фестивалі «Новые вершины», м. Мінськ, Республіка Білорусь;

· Міжнародному фестивалі творчості «Лето с Золак», м. Мінськ, Республіка Білорусь;

· Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької журналістики «Прес-Весна на Дніпрових схилах», м. Київ;

· Міжнародному бліц-конкурсі з WEB-дизайну, м. Вінниця;

· Міжнародних програмах обміну учнів між навчальними закладами Польщі та України;

· Всеукраїнському фестивалі юних журналістів «АРТЕК+», МДЦ «АРТЕК», АРК Крим, МДЦ «АРТЕК-Буковель», курорт «Буковель», Івано-Франківська область;

· Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті – життя у безпеці»;

· Щорічному навчально-оздоровчому зборі на березі Чорного моря «Відлуння Прес-весни», смт Сергіївка, Одеська область;

· Екскурсії до Польщі, Австрії, Угорщини, Чехії та Словаччини.

За 10 останніх років – близько 40 виїздів на фестивалі в Україні та 10 виїздів за кордон, у Європейські країни Шенгенської угоди.

У закладі існує клуб «Маршрут вихідного дня».

Протягом десяти останніх років учні з батьками та педагогами здійснили близько 100 подорожей! Відвідали 48 музеїв, Національних парків, заповідників. Побували в Києві, Одесі, Харкові, Полтаві, Миколаєві, Львові, Донецьку, Луганську, Кривому Розі, Мукачевому, Береговому, Моршині, Трускавці, Умані, Світловодську, Олександрії, Кременчуці, Чигирині, Кам’янці, Чернігові, Ніжині, Суботові, Розумівці, Бовтишці, Пирогові.

Із січня 2023 року назва закладу змініилася вчерверте. Тепер він має назву - Комунальний заклад "Ліцей нових технологій навчання" Кропивницької міської ради"

Скорочена назва - КЗ "Ліцей НТН" КМР"


Гімн ліцею нових технологій навчання

Музика: Вікторії Живицької

Слова: Вікторії Живицької

/Files/images/m2.png/Files/images/m1.png

Мій день починається з доброго ранку,

З промінчика сонця в моєму вікні,

З цілунку матусиного на світанку

І посмішки тата в години сумні.

Мій день починається з рідної школи

І щирим вітанням до всіх вчителів.

І друзів, яких не забуду ніколи,

І всіх, кого серцем своїм полюбив.


Приспів

Живемо ми з тобою під одним сонцем

І дивимось на світ із одного віконця,

І разом ми співаємо одну пісню,

Щоб жити нам було всім цікавіше.

Радієм і сумуєм тільки разом

І руку дружби подаєм відразу,

Частину серця залишаєм в школі,

Бо школа – це наш рідний дім!


Мій день починається з рідного класу,

З гімназії нових і творчих ідей.

Де стільки турбот, і любові, і ласки,

Де стільки хороших і добрих людей.

Мій день починається з рідного міста,

Де я народився на білий цей світ,

Де наше квітуче “Щасливе дитинство”

Несе благодатний і світлий привіт.


Приспів

Кiлькiсть переглядiв: 1766

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.