Шкільна форма… Чому?

Розмови навколо шкільної форми розгораються щороку напередодні 1-го вересня. Школярі, в більшості своїй, проти форми. Думки батьків на цей рахунок зазвичай розділяються. А ось вчителі і адміністрація шкіл одноголосно «За».

Навіщо вона потрібна, розуміють всі. Шкільна форма, як, втім, спортивна і робоча, покликана створювати певний настрій на ту або іншу діяльність. А це означає, що вона повинна бути зручна для даного виду діяльності. Адже, наприклад, не можна сказати, що спортивний одяг дуже зручний для заняття математикою або літературою, оскільки не дає ніякого настрою на серйозну розумову роботу.

Є й інша причина для введення форми. Після її відміни на початку 90-х років виник гострий соціальний дисбаланс, коли одні батьки можуть дозволити своїй дитині дорогий одяг, а інші ні. Все це призводить до того, що діти зайняті не процесом навчання, а обговоренням своїх «обновок» і їх відповідності останнім віянням моди.

Абсолютно упевненим можна бути в одному: шкільна форма повинна бути приємнішою на вигляд і елегантною, хоч би для того, щоб діти привчалися до доброго смаку з дитинства.

Бути у формі - це скоріше заклик, а не вимога з боку вчителів і адміністрації. Потрібно дати дітям зрозуміти, що ніхто не намагається обмежити їх свободу і індивідуальність. Учням пропонується проявити себе не за допомогою зовнішнього вигляду, а успіхами в творчості, навчанню і відносинами в класі.

Слід також пам'ятати, що вибір одягу для школи повинен враховувати закони моди і, зрозуміло, формувати відчуття корпоративної приналежності, поваги до традицій свого навчального закладу.

Кiлькiсть переглядiв: 699

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.