Українській громадській групі сприяння виконанню Гельсінських угод виповнюється 40 років.

Члени-засновники

  1. Руденко Микола Данилович (керівник групи),
  2. Бердник Олександр Павлович
  3. Григоренко Петро Григорович
  4. Кандиба Іван Олексійович
  5. Лук'яненко Левко Григорович
  6. Мешко Оксана Яківна
  7. Матусевич Микола Іванович
  8. Маринович Мирослав Франкович
  9. Строката Ніна Антонівна
  10. Тихий Олексій Іванович

Голова групи Микола Руденко заявив, що на сьогоднішній день основні її задачі — добитися права на свободу слова, припинити політичні репресії — виконані. «Зараз в Україні вже немає таких проблем, як концтабори та масові репресії. Група досягла своєї мети», — сказав він у четвер на прес-конференції у Києві. Члени групи продовжують співробітничати з українськими і міжнародними правозахисними групами. Так, за їх сприяння, Харківська правозахисна група готує найповніший список українських політичних ув’язнених постсталінських часів, до якого на сьогодні увійшло більше 3,2 тис. чоловік.

До ювілею Української суспільної групи членами ХПГ було підготовлене й видане 4-томне видання «Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод. Документи і матеріали». У день ювілею у Києві пройде семінар на тему «Права людини в Україні: учора й сьогодні» та урочисті збори громадськості, у яких візьме участь більшість членів групи. Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод була створена 9 листопада 1976 року.

За час існування групи, з 1976 по 1988 рік, у її складі нараховувалося 47 офіційно заявлених членів, з яких 44 особи були засуджені й провели частину життя у концтаборах, в’язницях і психіатричних лікарнях. На сьогоднішній день в живих залишилися 27 чоловік.

Основна діяльність полягала у збиранні та поширенні інформації на території України і за її кордонами про порушення радянською владою прав людини.

Серед членів групи були такі українські діячі як Богдан і Михайло Горині, Юрій Литвин, Леонід Плющ, В’ячеслав Чорновiл.

Кiлькiсть переглядiв: 430

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.