Подорож до Кракова - 2019


Одного теплого осіннього дня наш 7-й клас вирушив у довгоочікувану подорож до польського Кракова. Першою зупинкою стало місто Знам’янка.Біля залізничного вокзалу ми бачили цікаву пам’ятку – легендарний паровоз, який перший прийшов у звільнену від гітлерівців Знам’янку. Ми гуляли містом, сміялися, жартували, фотографувалися з друзями, та з нетерпінням чекали мандрівки поїздом.


І ось нарешті ми сіли у вагон потягу і вирушили до старовинного міста Лева. Дорогою ми розважалися з однокласниками, грали в цікаві ігри, ласували смачною їжею, спілкувалися з вчителями та солодко спали аж до самого ранку.


Ранок ми зустрічали вже в сонячному гостинному Львові.

Там ми влаштували собі ситний сніданок у кафе «Смачні сезони» і чекали на швидкий потяг Інтерсіті до україно-польського кордону.

Іван Комін


Учні відвідали старовинний замок Вавел. Потрапити до цього замку можна Королівською дорогою. Замок розташований в центрі Кракова і побудований за наказом короля Казимира ІІІ Великого.


Галерея "До Кракова. Вавел"

Вавел складається з декількох споруд, розташованих навколо головного двору в італійському стилі. Замок, будучи одним з найбільших у Польщі, представляє майже всі європейські архітектурні стилі періодів Середньовіччя, Відродження та Бароко. Королівський замок Вавел і пагорб Вавел являють собою найбільш історично і культурно значущімісця в країні.

Також побували у Маріацькому костелі, або у Костелі Діви Марії - одному з найбільших і найважливіших, після Вавельського кафедрального собору, костелівКракова, який від 1862 року має статус Малої базиліки. З вищої вежіцього храму щогодини традиційно виконується на трубі спеціальний сигнал — гейнал, що раніше слугував сигналом точного часу.

Учні послухали цікаву легенду виникнення храму: Спорудження костелу було доручено двом братам — вмілим мулярам. Старший брат швидко впорався з будівництвом першої вежі зі шпилем. Задоволений своєю роботою, він поїхав в інше місто, на будівництво такого храму. Коли він повернувся, то побачив, що брат ще не закінчив свою вежу, але вона була явно міцніше, масивніше першої, тобто могла стати вищою. Старшого брата охопила заздрість і злість. І він убив брата-суперника. Але, прийшовши в себе, після спалаху гніву, він засоромився скоєного і в розпачі кинувся з недобудованої вежі вниз на каміння площі.


Ця жахлива історія настільки вразила городян, що радники міської ратуші постановили назавжди викреслити з міських анналів імена братів, які заплямували святу справу зведення Божого храму гріхом гордині.

А недобудовану вежу для науки нащадкам вирішили залишити такою, як є, і тільки покрили її покрівлею

Діана Александрова


.

/Files/images/2019/крef.jpg Фільм

.

Кiлькiсть переглядiв: 435

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.