Екскурсія до ЗЕРНОЛЕНДУ - 2019

/Files/images/2019/marshrut-na-vyhidni-zernolend-unikalne-mistechko.12.jpeg

Наш дружний клас, разом з педагогами, під час осінніх канікул поїхали на екскурсію до «Зерноленду», який знаходиться у селі Івківці Чигиринського району в Черкаській області.

На околиці села постає нова для України атракція, де гості можуть власноруч долучитись до всіх етапів народження хліба. Перед в'їздом в Зерноленд стоїть діючий млин, це міні-музей: всередині якого проводять екскурсії, розповідаючи у всіх яскравих подробицях «як це працює».

На в’їзді до етнографічного музею нас гостинно зустріли, та розповіли про те, як виникла ідея створення «Зерноленду», провели екскурсію.

У «Зерноленді» нас чекали майстер-класи: переробка зерна в борошно за допомогою жорен, ручних та механічних млинків (кожен з нас зміг самостійно намолоти собі борошна); виготовлення паперу з кропиви (кожен з нас міг власноруч виготовити папір); стрільба з лука; (інструктор показав і розказав, як правильно користуватися луком); ліплення посуду та фігурок за допомогою гончарного кола; виготовлення ляльки- мотанки; виготовлення лялечок та фігурок з ниток та канатів; ходіння на ходулях; літні лижі; квест на Семидубову гору.

Ми відвідали кузню і спробували роздмухувати міхи та виковувати з заліза пелюстки троянди. Багато ігор і кожна гра не схожа на іншу, в кожну можна «залипнути» надовго. Крім ігор - гірка, гойдалка, скирти сіна і затишний столик на пагорбі, де можна пити чай і милуватися черкаськими горами, як вони є. А ще, прямо навпроти «Зерноленда» - таємне місце сили, магічна гора Семидубова.

Передаємо розповідь екскурсовода: "За легендою, саме тут похований Богдан Хмельницький, але про Семидубову - окремо. І пошепки. Семидубова має форму ідеальної могили – кургану, по суті, її й горою, в повному розумінні цього слова, не можна назвати. Кожне покоління місцевих шукачів скарбів ламає лопати на її крутих схилах. Старожили ж пам'ятають, що останки великих померлих завжди охороняють дуби: так і тут, ще кілька десятків років тому, росли 7 кремезних дубів, звідси і назва. На західному схилі Семидубової, як і на її вершині, видно сліди серйозних розкопок – кажуть, це відбувалося в першій чверті XX століття.

Один із жителів села розповідав, що «якийсь професор наймав за золоті рублі» місцевих людей для риття гори. Вони докопалися до «ходу», але на ранок місце розкопки було обвалене, а органи влади заборонили подальші роботи. Люди, які працювали у «професора», невдовзі швидко померли. Хто саме копав гору і коли, лишається загадкою. Але версія поховання останків великого Богдана саме тут історично цілком обгрунтована, якщо приймати за істину гіпотезу про викрадений порох одіозного гетьмана. Брати-козаки в будь-якому випадку перепоховали б його в Чорному Лісі, але без прив'язки до місцевості це було б неможливим – надто велика була честь. А єдиною «прив'язкою» в цих краях вважалася Семидубова – «курган небаченої сили», як називали її місцеві».

А ще ми набігались, належались на траві, розважалися. Час пройшов непомітно!По завершенні розваг нас пригостили козацьким кулішем, узваром та коржиками з медом.

Стомлені, але вкрай задоволені, ми повертались додому.

Радимо кожному відвідати це чудове місце, насолодитись чистим повітрям, доторкнутись до історії рідного краю.

Уляна Суржко, 5-1 клас

.

Галерея "Зерноленд - 2019"

Кiлькiсть переглядiв: 174

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.