Екскурсія до Полтавської області, с.Опішне, 5-2, 6, 9 класи

Найважливіший центр та гончарна столиця України – містечко Опішне. Це селище відоме своїми гончарями ще з давнини. Наприкінці 19 - на початку 20 століття в містечку працювало близько 1000 гончарів, продукція яких експортувалася майже на всі континенти світу. Тому не дивно, що саме тут був створений найбільший в Україні музей гончарства.

Це чудовий музей просто неба, більшість експозицій, а це понад 35000 керамічних витворів мистецтва, розміщено на відкритому просторі. Тут зібрана найзначніша в Україні колекція творів народних майстрів-гончарів та художників.

Під час осінніх канікул учні 5-2, 6 та 9 класів відвідали це чудове місце

.

Подорож до Полтавської області

Почалися довгоочікувані осінні канікули! 15 жовтня я зі своїми однокласниками вирушили на екскурсію у Полтавську область. Спочатку ми відвідали найбільший в Україні Національний музей-заповідник українського гончарства, який знаходиться в селищі Опішня. Майстерність опішнянських умільців-гончарів була відома здавна. По одному з письмових спогадів XVIII ст. гончарі з Опішні принесли гетьманові в подарунок цілий віз горщиків та глечиків.

Цей музей дуже незвичайний. Перше, що мене вразило в ньому – це розміщення більшості експозицій на вулиці, просто під відкритим небом. Безліч глиняних статуй з різної тематики створювали своєрідне містечко по якому нам було дуже цікаво гуляти. Які тільки статуї ми тут не бачили!!! Різних тварин і комах, українських козаків, процеси рибалки, людські життєві образи в різних варіантах.

Крім цього в нас була ще екскурсія по залах музею, де ми побачили безліч тарілок, глечиків і дзвіночків, також переглянули фільм про процес виробництва гончарних виробів.

Але найбільш нам сподобався майстер-клас з гончарної майстерності, де кожен з нас власноруч створив маленьку мисочку, яку ми забрали додому. Це було неймовірно!!!

Після майстер-класу нас пригостили смачним обідом з їхньою фірмовою кашею на курячому бульйоні. А наприкінці екскурсії на подарували маленьких глиняних півників-свистунів.

Після Опішні ми попрямували до міста Полтава, де нас чекали нові пригоди. Полтаву неможливо уявити без її фірмової страви галушок, як і Україну без борщу та сала. Тому ми відвідали майстер-клас з приготування галушок, де власноруч навчалися їх ліпити. Це було дуже весело!!! Щоб діти і не вимазалися у борошно!!! Поки наші галушки варились, ми відвідали музей, в якому нам розповіли про історію галушок, про українські традиції і побут. Після музею нас пригощали нашими галушками. Вони були надзвичайно смачні!!! Мабуть тому, що ми робили їх самі)))

Найцікавіше, що полтавчани так люблять і пишаються своїми галушками, що навіть спорудили їм пам’ятник у самому центрі міста, куди ми і попрямували. Цей пам’ятник знаходиться на Івановій горі – це історичний цент Полтави з найкращим оглядовим майданчиком міста.

Зробивши пам’ятні фото біля пам’ятника галушок, ми піднялися до майданчика, на якому розташована велика біла альтанка, яка складається з восьми колон. На майданчику ми були коли вже стемніло і це було надзвичайне видовище – нічна Полтава як на долоні!!! Дуже гарно, емоції аж переповнювали!!!

Ця екскурсія була однією з найцікавіших на яких я побувала. В мене залишилось багато вражень і спогадів.

Велике спасибі нашим вчителям за цей незабутній день!!!

Ксенія Луньова, 5-2 клас

Кiлькiсть переглядiв: 651

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.