Екскурсія до Кривого Рогу 2018

/Files/images/2018-19/20180929_132846.jpg

Слайд-шоу про екскурсію


Свій цьогорічний сезон мандрівок ми, учні 8 класу, розпочали гарного вересневого дня з подорожі до індустріального центру України – міста Кривий Ріг.

Екскурсія містом почалася з музею «ArcelorMittal». Легендарний комбінат «Криворіжсталь», а тепер «АрселорМиттал» - найбільше підприємство, яке виробляє сталь. Зрозуміло, що у такого комбінату є своя історія, яку з захватом нам розповіли у залах музею. Ми дізналися про історію і час створення комбінату, про місця знаходження подібних комбінатів по всьому світі, про першу домену піч і долю комбінату під час Другої Світової Війни, реконструкцію його та про досягнення сучасності.

Також нам детально розповіли про саме виробництво сталі. Найуважніші учні отримали на згадку пам'ятні браслети.

Наступною зупинкою мандрівників стало місце, яке називають «Криворізькі гори» (відвал). З висоти цієї «гори» ми побачили всю красу природи міста, побачили та зрозуміли, що таке антропогенний рельєф - рельєф, створений людиною, внаслідок добування корисних копалин, їх переробки та складування відходів.

Була ще й екскурсія старим містом. Нам розповідали про історію міста та історію назви, ми побували біля видатних пам'ятників, якими пишаються місцеві жителі. Дізналися, що найдовше місто Європи, Кривий Ріг, завдячує своєю назвою засновнику – козаку Рогу. А те, чому Ріг був кривим, ми зрозуміли, відвідавши його пам'ятник та побачивши на власні очі, як же виглядав цей легендарний чоловік.

З теплом і вдячністю нам розповідали про дослідника краю, першовідкривача криворізьких залізних руд, громадського діяча О.М. Поля, біля пам'ятника якому ми теж побували.

Усім відома родина Кочубеїв (це козацькі старшини, які розбагатіли й перетворилися на російських дворян). Один з них – Василь, генеральний писар, написав донос на Мазепу й поклав голову на плаху у 1708 році.

Ми побували у кар’єрі Кочубєївського рудника й у штольнях. Розташований він біля села Ганівка у Петрівському районі Кіровоградської області – це най північніша частина Кривбасу. Рудник часто відвідується туристами, а штольні притягують сюди не лише мандрівників, любителів печер та індустріального туризму – зовсім недавно він став декорацією для нового українського фільму «Червоний» ( у фільмі він виконував роль рудника десь у таборі ГУЛАГу). Від зйомок залишилися дерев’яні сходи та підйомники. У штольнях, загальна довжина яких складає 250 метрів, відкривається краса надр Кривбасу. Стінки штолень – це розкрита геологічна будова Криворізької складчастої споруди – лимонітові сланці.

Кочубеївський рудник – справжній підземний світ гномів із фільмів про хоббіта. Коли ходиш штольнями, здається, що от-от із темного отвору вискочить Голлум із злим шепотом «моя радість»…

Тож усім рекомендуємо для відвідування, як природний так й індустріальний Кривий Ріг, в цілому – це інша планета!

Галерея "Екскурсія до м.Кривий Ріг 2018"

Кiлькiсть переглядiв: 517

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.