«Сказ – смертельна небезпека»

В місті Кіровограді у жовтні поточного року підтверджено випадок сказу у безпритульного кота, який мешкав в районі проспекту Університетського біля магазину «Фуршет».

Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом покусів, пошкрябин чи ослизнення. Розвинуте захворювання завжди закінчується смертю хворого.

Незвичайна чи агресивна поведінка тварин майже завжди є ознакою хвороби. У тварин змінюється поведінка, відмічається дратівливість, вони можуть забиватися в темні кутки, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, потім розвивається водобоязнь.

Хворі на сказ тварини за 10 днів до початку клінічних симптомів захворювання містять у своїй слині збудник сказу.

Якщо Вас покусала тварина чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим милом та терміново звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Спеціалізована антирабічна допомога надається цілодобово:

дітям в травмпункті дитячої обласної лікарні за адресою м. Кіровоград, вул. Преображенська, 79;

дорослим в травмпункті комунального закладу «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» за адресою м. Кіровоград, вул. Короленка, 56.

Коли тварина, що покусала людину, має господарів, то найкраще її ізолювати та тримати на прив’язі для того, щоб спеціалісти ветеринарної медицини мали змогу спостерігати за станом її здоров’я протягом 10 діб з моменту покусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається, або в подальшому відміняється.

Єдиним захистом від хвороби є антирабічні щеплення. Щеплення проти сказу людям проводяться за схемою 0 день – 3д – 7д – 14д – 30д – 90д. В залежності від характеру нанесених тваринами ран схема вакцинації може змінюватися.

Будьте обережні при поводженні з тваринами, особливо з безпритульними!

Запобігайте виникненню покусів та ослинень ними!

Бережіть своє життя та здоров’я!

Кіровоградське міськміжрайонне управління

Головного управління Держсанепідслужби України у Кіровоградській області

Кiлькiсть переглядiв: 1101

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.