Симпозіум з питання «Захист авторських прав на розробки робототехніки та 3D-моделювання»
У Кропивницькому 15 травня відбувся симпозіум з питання «Захист авторських прав на розробки робототехніки та 3D-моделювання».
У Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті на юнацьку наукову конференцію у сфері науки, техніки і освіти зібралися представники п’яти кропивницьких навчальних закладів, учні яких займаються робототехнікою. Це гімназія нових технологій навчання, науковий ліцей, «Вікторія-П», гімназія імені Тараса Шевченка та школа №6.
Члени гуртків робототехніки демонстрували свої вміння у сфері роботобудування, інженерії та архітектури.
Перед ними виступили викладачі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
«Окрему увагу приділили питанню нестачі знань щодо міжнародних стандартів, що діють у сфері інтелектуальної власності, та нормам законодавства у цій сфері. Саме відсутність необхідних знань в багатьох випадках не дозволяє українським розробникам та науковцям захистити права на свої інтелектуальні здобутки.
Учні нашої гімназії розповіли про два проекти - доочистки питної води на каналі "Дніпро-Кіровоград" та побудови продовольчої ферми на Марсі для майбутніх колоністів Червоної планети.
А також продемонстрували роботів, які самостійно приймають рішення про подальші дії, відповідно до обставин, що складаються навколо них.
За словами керівника міського управління освіти Лариси Костенко, яка була ініціатором проведення симпозіуму, подібні заходи – зручні майданчики для спілкування школярів, які захоплюються ІТ-технологіями.
Вона зазначила, що учні не просто вивчають програмування, а створюючи пристрої, реалізують знання на практиці: «Такий підхід підвищує рівень засвоюваного матеріалу, робить навчання цікавим та наочним. А плідна командна робота, розвиток конструкторських навичок, досвід створення першого робота та багато іншого дають нашим учням у майбутньому стати конкурентоспроможними фахівцями ІТ-індустрії».
Коментарi