IV фестиваль

/Files/images/0FS.jpg

Сайт фестивалю: натисніть ТУТ

/Files/images/IMG_3599.JPG

Відео фестивалю:

Щоденник 1

Щоденник 2

Щоденник 3

Фото параду по головній вулиці Лодзі

Блог фестивалю

Это стоит увидеть!

В городе Лодзь, третьем по населению в Польше, скоро откроется IV Международный фестиваль «Folkowe Inspiracje» - форум талантливых детей и молодежи из 14 стран мира. В его рамках будет проведено множество мероприятий: конкурсы, концерты, встречи, флешмобы. На фестивале молодые люди примут участие в конкурсных программах в номинациях:

- инструментальная музыка, /Files/images/IMG_2939.JPG

- хореография,

- вокал,

- прикладное искусство,

- дизайн,

- фотография.

Сегодня состоялся вечер знакомств для участников, прибывших на фестиваль. Со вступительным словом к гостям Лодзи обратился директор Дворца молодежи, директор фестиваля – пан Адам Кохер. Он поблагодарил детей и руководителей делегаций за то, что откликнулись и нашли возможность приехать в Польшу. Затем детям было предложено разучить движения для флешмоба, который на следующий день откроет фестиваль шествием по главной улице Лодзи – Петрковской.

Журналист София Ерёменко

/Files/images/IMG_3708.JPG

Лодзь чекає на свято фольклору

Лодзь – це промислове місто, яке два століття славилося своїми фабриками та виробництвом тканин. Чотириста років тому це місто було лише великим селом, але у ХІХ столітті воно стало фабричним центром після того, як прийшов перший тогочасний «бізнесмен» і побудував перший завод по виготовлю тканини. 200 років /Files/images/IMG_3288.JPG процвітання закінчилися закриттям усіх фабрик. Сотні тисяч робітників залишилися без роботи. Величезні будівлі фабрик були спустошені.

Але пройшло 10-15 років і цим будинкам знайшли нове застосування. У видреставрованих приміщеннях фабрик Шнайдера, Познанського, Гієра розмістилися, готелі, торгівельні центри, галереї, клуби та експозиції музеїв. В одному з них - музеї ткацького виробництва «Біла фабрика» ми побували у першій день перебування у Лодзі. Там побачили оригінальні верстати, інші механічні прилади, які використовувались для створення тканини у ХІХ - ХХ століттях. Також до нашої уваги було /Files/images/IMG_3345.JPG представлено зразки матеріалу та вироби з нього. Відповідно, до часу змінювалася мода та технології, про те фабрика не змінювала своїм інтересам, та рухалася у своєму розвитку. Ми мали змогу побачити першу парову машину, яка була створена на початку 20 століття, та хід її роботи. Окрім того, побували у помешканні тогочасних майстрів, їхні умови роботи та проживання, що було дуже цікаво.

В ході екскурсії ми побували у католицькому соборі. Його маківка знаходиться на висоті 101 метр над містом та побудований у нео-готичному стилі у XIX столітті. В /Files/images/IMG_3807.JPG середині собору ми побачили орган великих розмірів та гарні вітражі.

Про це все та багато іншого можна писати дуже багато, але головне, що саме тут, у цьому місті, проходить IV Міжнародний фестиваль творчості молоді, і нам – журналістам з Кіровограду, дали можливість відвідати його. Таку нагоду отримали ще колектив з с. Городок, Рівненської області «Намисто», львівський хореографічний колектив «Полуничка», театр моди «Дебют» зі Кривого Рогу, представники палацу дітей та молоді міста Славутич, два колективи Київського Палацу дитячої та юнацької творчості «Фламінго» та «Первоцвіт». А також скаути Києва та діти-журналісти агенції «Юн-прес».

/Files/images/IMG_4072.JPG

У залі Палацу молоді з промовою виступив директор фестивалю – пан Адам Кохер. Він подякував за приїзд делегацій з 14 країн світу та розповів, що нас очікує у найближчі дні. А ми – журналісти, вже маємо перші поручення: команди мультимедійнеків вже плідно /Files/images/IMG_4119.JPG працюють над випуском щоденників, які мають розміщатися кожного дня. Не відстаючи від них, вже починає свою роботу преса, яка щодня здаватиме невеличкі статті по підсумку дня. І звичайно ж фотографи, які все це дійство бачать через об’єктив фотоапарату, а фото, що будуть створені, ви маєте можливість побачити на головному сайті фестивалю.

Журналісти – Богачова Тетяна та Вадим Гусак

Перший день Фестивалю

Сьогоднішній день був багатий на події, адже зустрілися представники 14 країн світу: Вірменії, Білорусії, Чехії, Естонії, Грузії, Нідерландів, Литви, Молдови, Палестини, Польщі, Росії, України та Угорщини. Всі представники цих країн одразу знайшли спільну мову. Спершу був виконаний колективний танець під /Files/images/IMG_3480.JPG супроводом керівника прес-центру Палацу дітей та молоді м. Лодзь - пані Сильвії. Продовженням якого став парад, який проходив на головній вулиці Лодзі - Петрковскій, під супроводом шотландського оркестру PIPE&DRUMS із Ченстохови .

Під час параду більшість людей міста вийшли і /Files/images/IMG_3591.JPG підтримували учасників. Кінцевою зупинкою стала сцена на якій виступали вокалісти і танцювальні колективи з різних країн, а також групи BALKAN SEVDAN i TSINGUZ FANFARA AVANTURA.

Далі у нас ще 4 фестивальні дні!

Журналісти – Богачова Тетяна та Вадим Гусак

Другий день Фестивалю

Цвета международной Европы

Второй день фестиваля начался рано - вокалистам надо было провести короткую репетицию до начала конкурсных выступлений. Поэтому позавтракав до 8 утра мы сели в автобус и к 8.30 прибыли во Дворец детей и молодежи глорода Лодзь, построенного совсем недавно на окраине города, в жилом микрорайоне. На большой сцене участники репетировали свои номера, что бы показать себя на концерте с лучшей стороны.

Конккурсная программа "Золотой Лодки" в номинации /Files/images/IMG_8701.JPG "вокал" началась18 октября в 10:00. Открывали концерт участники инструментального оркестра из Варшавы: ребята исполнили несколько песен под гитару, затем выступили белорусские друзья с музыкальным номером под волынку. Третьими выступали музыканты коллектива "Первоцвит" Киевского дворца детей и юношества.

Затем настал черед вокалистов. Ребята ответственно подходили к каждому номеру. Было подготовлено /Files/images/IMG_8750.JPG множество костюмов с национальным орнаментом, выучено большое количество песен и танцев. В фестивале приняли участие ребята разных возрастов; независимо от этого выступления были грамотно построены и исполнены. Зал поддерживал всех участников, встречая и провожая их /Files/images/IMG_8771.JPG бурными аплодисментами. Концерт продлился до 14:00. За это время выступили дети из 8 стран. Выступления были наполнены яркими красками и эмоциями. Международный фестиваль «Folkowe Inspiracje» продолжается. И мы с нетерпением ждем продолжения.

Журналист - София Ерёменко

Третій день фестивалю

Він був особливим, завдяки тому, що діти виступали на площі Manufacture, а ще саме в цей конкурсний день учасники мали якнайкраще продемонструвати свої таланти перед професійним журі.

Вокалісти з Кіровограду - Галушко Андрій та Олеся Рагімова, залишили слід в серцях кожного. Несподіванкою стало те, що пісню, яку виконував Андрій, знали всі, навіть представники інших країн, і вони своєю підтримкою, своїм співом, надавали більшої впевненості виконавцю. Олеся, в свою чергу, вразила глядачів не тільки солов’їним голосом, а ще й чудовим яскравим костюмом, який створював атмосферу українського тепла та затишку. Невід’ємним фактором успіху були відео-ролики, які відображали потаємний зміст пісні та переносили слухачів в Україну.

Сьогодні був конкурсний день лише для вокалістів, тому всі учасники були переповнені хвилюванням. Україну окрім Кіровограду у номінації «вокал», представляли міста Славутич та Рівне, які продемонстрували чудові таланти. Ми всі з нетерпінням чекаємо четвертого дня фестивалю!

Журналіст – Богачова Тетяна

Четвертий день фестивалю

Ось і минув черговий фестивальний конкурсний день, який був особливо яскравий та насичений. Адже сьогодні всі танцювальні колективи продемонстрували свої таланти, костюми, себе. /Files/images/IMG_4563.JPG

Україну презентували хореографічні колективи «Фламінго», «Полуничка» та театр моди /Files/images/IMG_2167.JPG «Дебют». Вони показали високі результати і мають великі шанси на призові місця.

В цей день свої таланти висвітлили не тільки в хореографії, а ще й дизайнери. Було представлено роботи трьох дизайнерів, один з них був з України. Дивлячись на дівчат у сучасному українському вбранні, кожен відчув не лише /Files/images/IMG_1992.JPG подив, але і захват, адже раніше такого ніхто не бачив. Вишивки бісером, стрічками, гладдю не могли залишити байдужими глядачів. Дівчата-моделі не просто пройшлися подіумом, а це було певне театралізоване дійство з елементами танцю.

/Files/images/IMG_2338.JPG Вражені сьогоднішніми подіями учасники не хотіли повертатися до готелів, всі чекали продовження і так воно й сталося – у приміщенні колишньої кіностудії відбулась грандіозна /Files/images/IMG_4363.JPG дискотека. Під час цього клубного дійства учасники з різних колективів та країн мали змогу познайомитися та здружилися.

Усі повернулися до дому лише о одинадцятій годині ночі, але ніхто не відчував втоми. Розуміючи, що лишився один день, діти не хотіли лягати спати, аби насолодитися спілкуванням один з одним.

Ось так і минув цей повний на враження і емоції день...

Журналіст – Богачова Тетяна

П'ятий день фестивалю

Ось і настав день, який всі намагалися «відтягнути», але час сплинув дуже швидко, адже у дружній атмосфері секунди, хвилини, години, дні минають дуже швидко. У кожного в серці залишилося багато спогадів, а для того, щоб вони /Files/images/IMG_2040.JPG збереглися якнайдовше -- представники різних країн та міст обмінювалися символічними подарунками: прапорцями, стрічками, браслетами, зошитами з символікою, магнітами тощо. Палкі обійми та поцілунки на прощання, зігрівали душу. Діти не могли стримати сліз.

Делегації по черзі від’їжджали від Палацу молоді і /Files/images/IMG_5155.JPG залишалися лише спогади про щасливі моменти. Кожен знайшов на цьому проекті щось своє: хтось – друзів, хтось - своє кохання.

Діти після фестивалю стали більш впевнені в собі, самостійні, відповідальні. Найбільше враження на іноземців справили українці, своїм патріотизмом, комунікабельністю, талантом, красою, адже ми такі тільки одні, бо ми – Українці!

Журналіст – Богачова Тетяна

Кiлькiсть переглядiв: 1357

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.