ІІ навчально-оздоровчий збір юних мас-медіників

"Відлуння "ПРЕС-ВЕСНИ", 2017 рік

З 5 по 18 серпня 2017 року у дитячому таборі санаторного типу "Патрія", що у смт Сергіївка, Білгород-Дністровського району Одеської області, вдруге відбувся навчально-оздоровчий збір "Відлуння "Прес-Весни".

У зборі взяли участь 80 учнів з Києва, Дніпра, Кропивницького, Вишгорода, Ірпіня, Новомиргорода, Енергодара.


МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ЖУРНАЛІСТІВ

/Files/images/2015/full_agdCZ9bt.jpg

Під час навчально-оздоровчого збору «Відлуння «Прес-Весни» проведено вже два майстер-класи.

Перший - з тележурналістики. Вів його Кирило Ткаченко, який коротко і зрозуміло розповів про те, що повинен знати кожен оператор, ще і про те що повинен знати кожний тележурналіст. Розповів, як правильно треба поставити кадр, та як журналіст має виглядати у кадрі. Як повинен говорити, трішки розповів про найголовніше.


Галерея "Майстер-класи"

Другим майстер-класом була бесіда з циклу «Ораторське мистецтво» -- «Публічний виступ». Цей майстер-клас провела Карташова Анастасія.

Настя розповіла всім про помилки ораторів, які вони найчастіше роблять. Також вона допомогла деяким дітям перебороти свій страх перед публікою. В кінці цього майстер-класу усім дали невеличкі цитати про ораторів, і всі повинні були як найкраще зачитати їх без помилок. Авжеж не в усіх вийшло, але багато хто зрозумів що він зробив не так.

Чала Анна, 13 загін, "ЮН-ПРЕС"


Майстер-класи

/Files/images/2015/full_0lRjRxbQ.jpg

«Патрія» - це не тільки місце, де діти відпочивають та насолоджуються морем, але й місце - де усі ми вчимося. Протягом двох тижнів регулярно проводяться майстер-класи з основ журналістики. Першою лекцією була «Тележурналістика». Ткаченко Кирило, володар вже двох «Гран-прі» з фотографії розповідав про те, як потрібно знімати сюжети, як правильно фотографувати, про композицію та експозицію кадру. Ми й самі спробували ці поради на собі та зробили безліч кадрів, намагалися побудувати план ролика про санаторій. Також кожен з нас має змогу вести власний блог про свій відпочинок. Ми обрали Кирила головним фотографом загону і це було одностайним рішенням, адже кожен його кадр є професійно побудованим та подобаєтся усій аудиторії.

/Files/images/2015/full_K24yjXAi.jpg

Другим майстер-класом було «Ораторське мистецтво», про яке розповідала Карташова Анастасія. Вона вирішила не проводити лекцію, а зробити гру-урок на свіжому повітрі, заохоченням для кожного вона обрала цукерки. Настя обрала одну фразу, котру кожен з нас, по бажанню, інтерпретував в центрі кола з якоюсь одною помилкою, а саме: відсутність пауз, вживання «слів-паразитів», шепіт... А решта мали вгадувати, що ж це за помилка, кожен, хто вгадав -- отримував цукерку. Наприкінці гри ми вже мали уявлення, як правильно потрібно вести себе на сцені в ролі оратора, та самі спробували себе в цій ролі. Обирали будь-яке прислів'я на цю тему та правильно його озвучували. Коли всі охочі розповіли, то загін обирав переможця методом «піднятої руки». Але ми й так не змогли обрати одного переможця, тому весь загін отримав нагороду.


Галерея "Газета"

Попереду нас чекає ще купа майстер-класів.

Ленартович Ангеліна, 13 загін, "ЮН-ПРЕС


Відкриття зміни

/Files/images/2015/full_7eWMxVZf.jpg

Відкриття відбулося у вечері, 8 серпня, у великому кінозалі. Саме відкриття розпочалося з номеру вожатих, які дуже нас повеселили. Також хочу виділити те, що кожна команда повинна була підготувати назву, девіз та кричалку. По черзі команди презентували себе, та виступали.

Пісні лилися одна за одною, виступи насправді були круті. На сцені ми побачили не тільки виступи дітей, а ще і вожатих. Зі смішними сценками, та під гучний сміх та оплески, вожаті веселили дітей. Закінчилося відкриття четвертої зміни Гімном України.


Галерея "Відкриття змініи"

Продовженням святкового вечора стала дискотека, під час якої можна було «освіжитися» прохолодним кефірчиком.

Чала Анна, 13 загін, "ЮН-ПРЕС"


Нарешті!

/Files/images/2015/full_XQieiFNw.jpg

Нарешті, 8 серпня, відбулася церемонія відкриття 4 зміни у таборі "Патрія"!. Все відбувалося у великій концертній залі. Діти 15 загонів підготували різноманітні номери художньої самодіяльності: співали, танцювали, грали на гітарі та фортепіано, демонстрували фізичні вправи та рухалися у стилі флеш-моб.

/Files/images/2015/full_DwaglwgM.jpg

Їхні виступи за залишали нікого байдужими, навіть тих, кого важко відірвати від гаджетів. Вожаті теж були «на висоті». Веселі сценки у їх виконанні сподобались усім. А потім всі з гарним настроєм пішли на вечірню дискотеку.

Мала Олена, 13 загін «ЮН-ПРЕС»


Караоке на майдані

/Files/images/2015/full_kLvvDxPf.jpg

У дитячому таборі "Патрія", восьмого серпня, відбувся захід "Караоке на майдані" – У заході взяли участь діти з усіх загонів. Боротьба була запеклою, але за рішенням глядачів переміг хлопчик Всеволод з четвертого загону. Він виконав пісню "Тримай" Христини Соловій. За перемогу він отримав чудовий солодкий подарунок.

Сподіваємося, що таких цікавих заходів буде багато!

Валентина Кобушко, 13 загін, ЮН-ПРЕС


Боги зійшли на Землю...

/Files/images/2015/BF6GY6ne.jpg

Відкриття Малих Олімпійських ігор в таборі "Патрія" було задумано в стилі відтворення сценок з Грецьких міфів. На початку вистави з'явився головний бог Землі Зевс разом із своїми німфами. Гарні дівчата-німфи показали свою майстерність в найкращих хореографічних традиціях Греції. Згодом Зевс обрав отаманів команд. І почалися Олімпійські ігри.


Галерея "Мала Олімпіада"

Наші хлопці показали себе сильними, швидкими, мужніми, спритними, кмітливими та розумними в естафетних іграх. Ці змагання стали чудодійним ключем, який об'єднав всіх дітей табору.

/Files/images/2015/full_8daEcEzh.jpg

Шановне журі підбило підсумок змагань і нагородило переможців. Але ми знаємо, що перемогла Дружба і гарний настрій. Від ігор отримали величезне задоволення не тільки діти, які брали участь, але й ті, що були глядачами. Змагання підійшли до кінця, та це тільки початок, невеликий крок у бік здоров'я і гарного настрою.

Дякуємо командам за участь та за чудове видовище!

Наостанок хочеться побажати:

Будьте радісні й здорові!

Спритні, дужі і бадьорі!

Мала Олена, 13 загін «ЮН-ПРЕС»


Давайте познакомимся: коллектив "Вогник"

/Files/images/2015/full_intowYbM.jpg

Сегодня мы встретились и взяли интервью у представителей народного художественного коллектива "Вогник" из Киевского Дворца Детей и Юношества. На наши вопросы отвечали: Калохина Маргарита (школа №129), Калугина София (школа №90), Кучер Мария (школа №109) и руководитель группы – Наталья Павловна.

Итак, первый вопрос - руководителю.

- Наталья Павловна, этот лагерь не такой «раскрученный», как «артеки». Как вы узнали о лагере "Патрия"?

- Каждое лето нам предлагают льготные путёвки за участие в различных конкурсах и за призовые места в них. Поэтому мы с удовольствием принимаем такие предложения, поскольку не все родители могут обеспечить своим детям отдых на море, тем более не 6-7 дней (как в Турции или Египте), а целых три недели. И в прошлом и в этом году нам выделили путёвки в «Патрию». Нам здесь нравится чистое море и хорошее питание.

- Маргарита. Всё ли тебя устраивает в лагере? (еда, вода, медицина).

- В целом еда довольно разнообразная и полезная. Я еще (и надеюсь вообще) не болела в лагере, поэтому с медицинским и работниками общаюсь толь на приятных и полезных процедурах. Нас всё устраивает.

- А со всеми ли удалось найти общий язык? С другими отрядами, с руководителями?

- Да, безусловно. Мы здесь уже неделю, но многие уже как родные.

- София. А что бы ты хотела изменить в лагере?

- Я хотела бы больше времени купаться, проводить больше времени на пляже. К сожалению, к нему идти надо 25 минут. Если бы лагерь имел свой катер – путь к пляжу и назад был бы интересней и менее утомительным. А еще хочется, что бы выдавали больше соли и сахара.

- Но вы же знаете знаменитые фразы взрослых, родителей и врачей: «Соль – «белая смерть», «Сахар – «белая смерть»… А какие мероприятия вам больше всего понравились?

- Что-то одно выделить сложно, однако нам безумно нравится ведущая, организатор лагеря, Юлия Сергеевна, которая их отлично проводит.

- Мария, а что за эту неделю тебе запомнилось?

- Если выглянуть с балкона, то с тобой обязательно кто-то заговорит. Это показывает, насколько дружественная атмосфера царит в лагере.

- Вы представляете творческий коллектив. Удалось ли здесь уже выступить?

- Да, конечно. Мы пели и на открытии смены и на открытии Малых Олимпийских игр. Сейчас готовимся к танцевальному конкурсу. Помогают поставить танец девочки из отряда «Юн-прес», которые приехали из Кропивницкого.

/Files/images/2015/full_SBj3ejXL.jpg

Вот так дружба и хорошее настроение помогают сделать отдых в «Патрии» разнообразным, комфортным и незабываемым».

Приезжайте в «Патрию»! Оставайтесь на связи и любите жизнь.

До скорых встреч!

Автор: Нос Владислав, 13 отряд

Редактор: Адамов Вадим, 13 отряд


Традиционная игра "ЗНАКОМСТВО ВСЛЕПУЮ"

/Files/images/2015/fssIwKhs.jpg

Пары обычно знакомятся по уже известным всем нам шаблонам: Привет! Дай свой номер! и т.д. Но сегодня в санатории «Патрия» постарались сломать этот стереотип. Давайте посмотрим, получилось ли...


Галерея "Гра Знайомство..."

Традиционный конкурс "Свидание вслепую" собрал в зале 7 старших отрядов лагеря. Суть в том, что парень или девушка находится за перегородкой, которая отделяет его от четырех представителей противоположного пола. Он или она должны выбрать одного из четырех, задавая различные вопросы.

/Files/images/2015/full_HlGVI1Uc.jpg

Было весело, интересно и поучительно…

Подробнее в нашем фото-отчете.

Адамов Вадим, 13 отряд


Мої враження від відпочинку у "ПАТРІЇ"

/Files/images/2015/full_GX71foeN.jpg

Побувавши у минулому році у дитячому таборі-санаторії "Патрія", я вирішила - обов'язково сюди повернусь наступного року.

І моя мрія здійснилась!

Вже на початку літніх канікул я з нетерпінням очікувала останнього місяця, адже четверта зміна табору починається п'ятого серпня. А от речі у валізу я зібрала вже всередині липня - так хотілося вже їхати! Нарешті, попрощавшись з батьками, ми сіли у потяг, який доставив нас до Одеси, а звідти на автобусі ми приїхали до смт. Сергіївка.

/Files/images/2015/imagкуцe_1.jpg

Розпорядок дня у нас змінився відразу. Якщо вдома ми могли спати до дванадцятої, то тут о 8 годині - підйом. Заспані очі та прим'яті щічки зникають після вмивання та бадьорої зарядки. Сніданок додає енергії, почуття задоволення й радості. Не встигли вийти з їдальні, як лунають голоси вожатих: "На репетицію!", "На ринок по фрукти!", "На екскурсію!", "На море!".


Галерея "Козацькі розваги у ПАТРІЇ"

Цілий день проходить у жвавому русі та піднятому настрої. Ввечері дивимось фільм, беремо участь у веселих стартах або у майстер-класах, танцюємо запальні композиції.

Кожен день - нова пригода!


Галерея "Містер ПАТРІЯ"

Звісно не обійшлося без маленьких прикрощів (хтось трішки прихворів, декільком дітям знадобились креми від сонячних опіків, деякі отримали незначні травми), але все ж -- це були неймовірно приємні, щасливі, незабутні, веселі дні.


Галерея "На море!"

Хочеться повернутися додому, побачитися з батьками і повернутися назад у "Патрію"! Сподіваюся, наступного року я знову сюди приїду, тож не буду казати "Прощавай!", а скажу "До наступних зустрічей, "ПАТРІЯ"!".

Мала Олена, 13 загін, "ЮН-ПРЕС"


"Патрія" - крок до майбутньої професії...

/Files/images/2015/full_NlQQm07y.jpg

Я мрію стати хореографом... Літом я зрозуміла, на скільки важка ця професія.

Діло було так. Оскільки я є вихованцем ансамблю "Метелиця" у місті Кропивницькому, то мені доручили поставити танець з дітьми табору "Патрія". Я розумію, щоб станцювати народний, бальний або східний танець, потрібні певні спеціальні навички. Тож я вирішила, що ми будемо ставити контемп. Адже контемп - це танець душі, танцювальні рухи, що йдуть від серця. Станцювати його можна і не на професійному рівні. Нехай і не знаючи жодних спеціальних вправ чи навичок. Тож дівчатка, які не ходять до танцювальних шкіл, погодились брати участь у постановці хореографічного номера.

Я, як хореограф-початківець, дуже переживала за своїх вихованців. У дівчаток не виходили деякі рухи, інші плутались в позиціях, були незграбними. Одна дівчинка навіть травмувалась так, що знадобилась допомога лікарів. Ми всі дуже за неї хвилювалися.

/Files/images/2015/image_5.jpg

Тож я тепер розумію наскільки відповідальна професія педагога. Він повинен мати витримку, тож я стримано показувала знову і знову всі рухи, і не сердилася на дівчаток, якщо у них не все виходило відразу. Вони уважно мене слухали, старанно повторювали за мною рухи, тож при кожній новій спробі у них виходило все краще й краще, все впевненіше й впевненіше, все красивіше й красивіше.

І ось виступ з моєю постановкою. Я дуже переживала за дівчаток. Навіть під час виступу стала трішки далі і підказувала їм рухи. Вони - молодці! У них все вийшло! Я пишаюся ними. Тепер я розумію вчителів, які сподіваються та надіються, що в їх учнів все вийде.

Не зважаючи на всі труднощі та переживання я не відмовилася від своєї мрії стати хореографом. Мені сподобалося те відчуття, коли після важкого навчання та виснажливої праці, ти радуєшся за успіхи дівчаток, за те, що вони змогли передати глядачам свої почуття у танці, за те, що глядач подарував моїм юним танцюристкам контемпу шалені оплески.

А ще для мене було повною несподіванкою, коли мене викликали на сцену як постановника! І мені також дісталася частина глядацьких оплесків. Це неперевершене відчуття! Тож «Патрія» допомогла мені зрозуміти, що я хочу стати не ПРОСТО хореографом-постановником, а ВИЗНАНИМ хореографом-постановником.

Дякую, «Патрія", що підтвердила мої наміри щодо професії!

Олена Мала, Кропивницький


Ниточка на згадку про друзів

/Files/images/2015/7ePqjLBy.jpg

Напередодні від’їзду з "Патрії" діти з 13 та 14 загонів стали у велике коло та взяли участь у церемонії пов'язування "браслетиків" з ниточки - на пам'ять про спільно проведений час. При цьому сусід по колу, намотуючи ниточку навколо зап’ястя, говорив сусідові усе, що він про нього думає...

Через годину, маючи близько 30 "браслеників" кожен по черзі трьома словами висловився про ці 14 днів перебування у таборі. Більшість вказала на якісну та різноманітну їжу. Тому у їдальні активісти 13 загону запросили до обідньої зали шеф-кухаря, якій усі дружньо подякували за гарну роботу. Поважного віку шеф-кухар розучувалася...

Зараз усі вже вдома – у Києві, Вишгороді, Ірпені, Дніпрі, Енергодарі, Кропивницькому, Новомиргороді. Але переглядаючі фотографії у своєму телефоні та на цьому сайті – згадуються приємні моменти життя у таборі, репетиції до конкурсів, походи на море та нічні посиденьки.

До нових зустрічей!

Вихователі 13 та 14 загонів:

Богдана Борисівна

Світлана Борисівна

Олег Анатолійович.

Кiлькiсть переглядiв: 1150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.